PRIJAVA NA DELAVNICE IN PREDAVANJA

Predavanja in delavnice potekajo v sklopu ogleda Tehnoparka Celje.

Vstopnice lahko kupite na recepciji Tehnoparka Celje ali preko spletne trgovine na https://etrgovina.ujp.gov.si/tehnoparktrgovina .

 

Za dodatne informacije in pomoč pri prijavi se lahko obrnete na recepcijo.

 

+386 (03) 828 20 93 RECEPCIJA

Elektronski naslov za rezervacije ogledov : infotehnopark@celje.si

 

PREDAVANJE: MENTOR MATIC HOLOBAR Z DIJAKI

SOBOTA, 26. 4., OB 11. URI

ŠOLSKI CENTER CELJE

 

PREDAVANJE: NEVRO ROBOTIKA ZA SPLOŠNO JAVNOST

SOBOTA, 26. 4., OB 12. URI

dr. Maša Jazbec in Žan Rajšek

Na predavanju bomo predstavili primere Neuro Robotike, kjer se roboti odzivajo neposredno na naše možganske valove. Spoznali bomo napravo Unicorn Hybrid Black BCI, ki omogoča upravljanje robotov zgolj s pomočjo misli. Predstavljeni bodo inovativni projekti, pri katerih uporabniki s pomočjo BCI-tehnologije usmerjajo delovanje humanoidnih, industrijskih in živalskih robotov.

DELAVNICE ZA OTROKE

Sobota, 26. april

Izvajalec Zavod Kersnikova

  • 12:00 – SlikaAI, 90 min

Izvajalec Tehnopark Celje

  • 11:00 – Umetna inteligenca z roboti, 60 min

  • 13:00 – Programiranje robotov, 60 min

 

PREDSTAVITEV PROJEKTA: VEX robotika

SOBOTA, 26. 4., OD 10. DO 17. URE, demonstracija bo potekala v 2. Platformi (prijava ni potrebna!)

Oliver Buček z otroci

Team 22500C - Wall-E je izjemna ekipa mladih inovatorjev, ki s ponosom zastopa Slovenijo na mednarodnih tekmovanjih VEX IQ robotike. Pod strokovnim vodstvom mentorja mag. Oliverja Bučka dosegajo izjemne rezultate in se uvrščajo med najboljše ekipe na svetu. Njihova predanost, tehnično znanje in inovativni pristop k reševanju problemov jih postavljajo v sam vrh mednarodne robotske skupnosti.
VEX IQ robotika predstavlja odlično platformo za razvoj ključnih veščin 21. stoletja. Učencem omogoča praktično učenje STEM konceptov skozi zabavne izzive, kjer razvijajo sposobnosti kritičnega razmišljanja, reševanja problemov in timskega dela. Prednosti VEX robotike so v dostopnosti, modularnosti in rastoči globalni skupnosti, ki mladim omogoča, da svoje znanje uporabijo v resničnih situacijah.
Pod mentorstvom mag. Oliverja Bučka ekipa Wall-E ne osvaja le tehničnih veščin, temveč tudi vrednote vztrajnosti, sodelovanja in inovativnosti. Mentor s svojimi bogatimi izkušnjami in strokovnim znanjem navdihuje mlade ume, da presegajo svoje meje in razmišljajo izven ustaljenih okvirov. Prav ta kombinacija predanega mentorstva in zagnanosti učencev je ključ do njihovega uspešnega nastopanja na mednarodnih tekmovanjih.

DEMONSTRACIJA: PROJEKT FARMBEAST

SOBOTA, 26. 4., OD 10. DO 17. URE, demonstracija bo potekala v 2. Platformi (prijava ni potrebna!)

ŠTUDENTJE UNIVERZE V MARIBORU

Projekt Farmbeast je interdisciplinarno naravnan študentski projekt, ki povezuje znanja s področij kmetijstva, strojništva, elektrotehnike in računalništva. Njegov glavni cilj je pripraviti študente na prihodnost z vključevanjem v razvoj naprednih tehnologij ter spodbuditi njihovo zanimanje za izzive sodobnega, digitalno podprtega kmetijstva.

Študentje pri delu v skupini na praktičen način nadgrajujejo teoretična znanja, ki jih pridobijo med študijem, in jih dopolnjujejo s konkretnimi izkušnjami ter veščinami z različnih strokovnih področij. To interdisciplinarno znanje nato uporabijo pri razvoju oziroma izboljšavi manjšega avtonomnega kmetijskega robota. Svoje delo vsako leto preverijo in nadgradijo z udeležbo na mednarodnem tekmovanju poljskih robotov – Field Robot Event, kjer svoje rešitve preizkusijo v praksi in primerjajo z ekipami z vsega sveta.

 

Projekt Farmbeast že od leta 2009 poteka pod okriljem Katedre za biosistemsko inženirstvo na Fakulteti za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru. Tematika projekta se uspešno prepleta s številnimi razvojnimi in raziskovalnimi pobudami, kot so projekti ŠI.UM, ŠI.UM (NOO), PKP in ŠIPK, s čimer študentom omogoča dodatne priložnosti za poglabljanje znanja in pridobivanje praktičnih izkušenj.

V lanskem in letošnjem letu pa se projekt nadaljuje v sklopu medfakultetnega sodelovanja s Fakulteto za elektrotehniko, računalništvo in informatiko ter Fakulteto za strojništvo, kar dodatno poudarja interdisciplinarno naravo dela in bogati razvoj robotskega sistema s strokovnim znanjem iz različnih tehničnih področij.

INTERAKTIVNA RAZSTAVA: RETRO RAČUNALNIŠTVO

SOBOTA, 26. 4., OD 10. DO 17. URE, razstava bo potekala v 2. Platformi (prijava ni potrebna!)

retrocomp.si

Preizkusite različne zabavne aktivnosti, kot so upravljanje robotske roke, raziskovanje stare računalniške kode, risanje robota na retro računalnikih ter poslušanje glasbe in animacij iz preteklosti. Na voljo bo tudi posebna razstava s starimi računalniškimi napravami, kjer si boste lahko ogledali, kako so izgledali računalniki nekoč.

Prijavi se na Tehnopark novice

S prijavo na e-novice se strinjam z obdelavo mojih osebnih podatkov v tržne namene.