ZAKAJ JE LAHKO DIGITALNO NEZRELO PODJETJE RAVNO PRAV DIGITILIZIRANO?
PETEK, 18. 4., OB 13. URI
ETRA D.O.O.
Zakaj je lahko digitalno nezrelo podjetje ravno prav digitalizirano - Kratko predavanje bo namenjeno predstavitvi zrelostnih modelov, koncepta ocenjevanja digitalne zrelosti in razlogom zakaj bi se tega podjetja naj lotila ali naj ne lotila. Za zainteresirana podjetja bo po dogodku izvedena enostavna ocena njihove digitalne zrelosti.
DELAVNICE ZA OTROKE
Petek, 18. april
Izvajalec Tehnopark Celje
-
13:00 – Umetna inteligenca z roboti, 60 min
-
15:00 – Programiranje robotov, 60 min
DEMONSTRACIJA: PROJEKT FARMBEAST
PETEK, 18. 4., od 10. - 17. ure, demonstracija bo potekala v 2. Platformi (prijava ni potrebna!)
ŠTUDENTJE UNIVERZE V MARIBORU
Projekt Farmbeast je interdisciplinarno naravnan študentski projekt, ki povezuje znanja s področij kmetijstva, strojništva, elektrotehnike in računalništva. Njegov glavni cilj je pripraviti študente na prihodnost z vključevanjem v razvoj naprednih tehnologij ter spodbuditi njihovo zanimanje za izzive sodobnega, digitalno podprtega kmetijstva.
Študentje pri delu v skupini na praktičen način nadgrajujejo teoretična znanja, ki jih pridobijo med študijem, in jih dopolnjujejo s konkretnimi izkušnjami ter veščinami z različnih strokovnih področij. To interdisciplinarno znanje nato uporabijo pri razvoju oziroma izboljšavi manjšega avtonomnega kmetijskega robota. Svoje delo vsako leto preverijo in nadgradijo z udeležbo na mednarodnem tekmovanju poljskih robotov – Field Robot Event, kjer svoje rešitve preizkusijo v praksi in primerjajo z ekipami z vsega sveta.
Projekt Farmbeast že od leta 2009 poteka pod okriljem Katedre za biosistemsko inženirstvo na Fakulteti za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru. Tematika projekta se uspešno prepleta s številnimi razvojnimi in raziskovalnimi pobudami, kot so projekti ŠI.UM, ŠI.UM (NOO), PKP in ŠIPK, s čimer študentom omogoča dodatne priložnosti za poglabljanje znanja in pridobivanje praktičnih izkušenj.
V lanskem in letošnjem letu pa se projekt nadaljuje v sklopu medfakultetnega sodelovanja s Fakulteto za elektrotehniko, računalništvo in informatiko ter Fakulteto za strojništvo, kar dodatno poudarja interdisciplinarno naravo dela in bogati razvoj robotskega sistema s strokovnim znanjem iz različnih tehničnih področij.