PRIJAVA NA DELAVNICE IN PREDAVANJA

Predavanja in delavnice potekajo v sklopu ogleda Tehnoparka Celje.

Vstopnice lahko kupite na recepciji Tehnoparka Celje ali preko spletne trgovine na https://etrgovina.ujp.gov.si/tehnoparktrgovina .

 

Za dodatne informacije in pomoč pri prijavi se lahko obrnete na recepcijo.

 

+386 (03) 828 20 93 RECEPCIJA

Elektronski naslov za rezervacije ogledov : infotehnopark@celje.si

 

Prenos znanja in  izkušenj na področju materialov, sodobnih  izdelovalnih postopkov in priprave ter obdelave  bioloških vzorcev za potrebe vesoljske industrije.

PETEK, 25. 4., OB 9.30 in 14.30

MATEJ BALAŽIC, BALMAR d.o.o.

 

Podjetje BALMAR d.o.o. je zasebno podjetje iz Celja, ki se ukvarja z razvojem, prototipiranjem in izdelavo kovinskih delov za različna vesoljska vozila (primer ohišij za satelite, kovinski deli in kolesa za roverje, prilagodljivi mehanizmi za antene in zrcala). Za gradnjo omenjenih izdelkov v podjetju uporabljajo sodobne izdelovalne postopke, kot je primer 3D gradnje kovinskih materialov. Podjetje sodeluje z Evropsko vesoljsko agencijo (ESA-o) in številnimi uglednimi podjetji iz vesoljske industrije (Thales Alenia, Beyond Gravity, Airbus Defence and Space in podobni).

 

Matej Balažic je direktor in solastnik podjetja BALMAR d.o.o. Kot strokovnjak za sodobne izdelovalne postopke in kovinske materiale, vodi številne razvojne projekte podjetja BALMAR za potrebe Evropske vesoljske industrije. Poleg aktivnosti na področju vesoljske industrije, je Matej aktiven še v letalski industriji kot komercialni pilot in strokovnjak za vodenje skladnosti operacij v različnih letalskih organizacijah.

 

ZAKAJ JE LAHKO DIGITALNO NEZRELO PODJETJE RAVNO PRAV DIGITILIZIRANO?

PETEK, 25. 4., OB 13.URI

ETRA D.O.O.

Zakaj je lahko digitalno nezrelo podjetje ravno prav digitalizirano - Kratko predavanje bo namenjeno predstavitvi zrelostnih modelov, koncepta ocenjevanja digitalne zrelosti in razlogom zakaj bi se tega podjetja naj lotila ali naj ne lotila. Za zainteresirana podjetja bo po dogodku izvedena enostavna ocena njihove digitalne zrelosti.

 

DELAVNICE ZA OTROKE

Petek, 25. april

Izvajalec Delavski dom Trbovlje

  • 14:30 – Programiranje z robotki Codey Rocky, 90 min

Izvajalec Tehnopark Celje

  • 13:00 – Programiranje robotov, 60 min

  • 16:00 – Delavnica z NAO robotom, 60 min

Predstavitev projekta: RoboCup Junior Reševanje Črta

PETEK, 25. 4., OD 10. 1do 17. URE

 

Gimnazija Lava - Robotika na Gimnaziji Lava, demonstracija bo potekala v 2. Platformi (prijava ni potrebna!)

 

Na Gimnaziji Lava je robotika že od leta 2011 ena izmed stalnih izvenšolskih dejavnosti. Dijakom omogoča razvijanje talentov na področjih, ki jih pri pouku sicer ne bi mogli razvijati v takšni meri. Poleg spoznavanja novih tehnologij in računalniškega razmišljanja je v ospredju predvsem ekipno sodelovanje, saj gre za delo v ekipah, ki morajo delovati čim bolj usklajeno. Glavni poudarek je na pripravah na robotsko tekmovanje RoboCup Junior Reševanje Črta, ki je simulacija reševanja izpod ruševin po naravni nesreči. Naloga tekmovalcev je sestaviti in sprogramirati robota, ki se mora čez različne ovire uspešno prebiti do območja nesreče, tam poiskati ponesrečence in jih nato prenesti na varno območje.

V zadnjih letih so se naši dijaki že sedemkrat udeležili svetovnih oziroma evropskih prvenstev, na katerih so lahko izmenjali izkušnje z vrstniki s celega sveta. Zadnja mednarodna izkušnja je bila lani, ko so se Peter Potnik, Tian Vrtnik in Matija Herlah udeležili tekmovanja European Robocup Junior 2024 v Nemčiji. Opravili so devet tekmovalnih voženj. Fantje se niso ustrašili izzivov, vsak dan so izboljševali svoje vožnje in zasedli končno 11. mesto med 30 ekipami, na kar smo zelo ponosni.

 

Mentorja: Karmen Kotnik in Tomislav Viher

DEMONSTRACIJA: PROJEKT FARMBEAST

PETEK, 25. 4., od 10. - 17. ure, demonstracija bo potekala v 2. Platformi (prijava ni potrebna!)

ŠTUDENTJE UNIVERZE V MARIBORU

Projekt Farmbeast je interdisciplinarno naravnan študentski projekt, ki povezuje znanja s področij kmetijstva, strojništva, elektrotehnike in računalništva. Njegov glavni cilj je pripraviti študente na prihodnost z vključevanjem v razvoj naprednih tehnologij ter spodbuditi njihovo zanimanje za izzive sodobnega, digitalno podprtega kmetijstva.

Študentje pri delu v skupini na praktičen način nadgrajujejo teoretična znanja, ki jih pridobijo med študijem, in jih dopolnjujejo s konkretnimi izkušnjami ter veščinami z različnih strokovnih področij. To interdisciplinarno znanje nato uporabijo pri razvoju oziroma izboljšavi manjšega avtonomnega kmetijskega robota. Svoje delo vsako leto preverijo in nadgradijo z udeležbo na mednarodnem tekmovanju poljskih robotov – Field Robot Event, kjer svoje rešitve preizkusijo v praksi in primerjajo z ekipami z vsega sveta.

 

Projekt Farmbeast že od leta 2009 poteka pod okriljem Katedre za biosistemsko inženirstvo na Fakulteti za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru. Tematika projekta se uspešno prepleta s številnimi razvojnimi in raziskovalnimi pobudami, kot so projekti ŠI.UM, ŠI.UM (NOO), PKP in ŠIPK, s čimer študentom omogoča dodatne priložnosti za poglabljanje znanja in pridobivanje praktičnih izkušenj.

V lanskem in letošnjem letu pa se projekt nadaljuje v sklopu medfakultetnega sodelovanja s Fakulteto za elektrotehniko, računalništvo in informatiko ter Fakulteto za strojništvo, kar dodatno poudarja interdisciplinarno naravo dela in bogati razvoj robotskega sistema s strokovnim znanjem iz različnih tehničnih področij.

 

 

Prijavi se na Tehnopark novice

S prijavo na e-novice se strinjam z obdelavo mojih osebnih podatkov v tržne namene.